Všetky naše časopisy nájdete aj v predajnach tlače.

E-book 5 spôsobov ako spomaliť starnutie

Tip
2 hodnotenia
ZADARMOZADARMO
Obal zdravie 3d sikmo
1 €
Len v e-shope

Chceli by ste až o 90% znížiť pravdepodobnosť ochorenia na každú z týchto neprenosných tzv. "civilizačných chorôb": srdcové choroby, diabetes, rakovina, demencia, osteoporóza, artritída, poruchy imunitného systému, alergie, autoimunitné ochorenia, neurovývinové poruchy, duševné ochorenia, depresie, úzkostné stavy? Teda všetko choroby dokázateľne spôsobené chronickým zápalom.

Svoje zdravie máte naozaj vo svojich rukách. Nemusíte zostarnúť predčasne a už vôbec nie s chorobami. Podľa štúdie, ktorú vykonali v USA už v roku 2004 vychádza, že každý druhý človek zomiera na niečo, čomu sa dalo predísť stravou a správnym životným štýlom. U nás to zrejme nebude iné. 
 
V našom tele máme 50 bilionov buniek a každá naša bunka má svoj obal tzv. cytoplazmickú membránu zloženú z tukov. Z ďalšich štúdií vyplýva, že veľmi záleží na tom, aký je pomer omega-6/omega-3 tukov v membránach našich buniek. Ak je 3:1 a menej, ochrana nášho organizmu na bunkovej úrovni pred civilizačnými chorobami výrazne rastie a pravdepodobnosť ich výskytu je pri takomto pomere znížená až o 90% .  (Doktorka Artemis Simopoulos - prezidentka centra pre genetiku, výživu a zdravie v Národnom zdravotnom inštitúte vo Washingtone z roku 2008)

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Dôsledkom chronického zápalu je, že sa rozpúšťa mäkké tkanivo tela a kostí. Ak pôsobí v priebehu desiatok rokov pomaly a v malých dávkach (ako sa to deje v prípade chronického zápalu), spôsobuje pomalú a postupnú stratu kostného tkaniva, chrupavky, výstelky stien artérií, kože a ďalších postihnutých tkanív. Tieto straty tkaniva spočiatku postupujú nenápadne, takže si ich človek ani nevšimne, až poškodenie nadobudne taký rozmer, že začne vyvolávať symptómy, ktoré voláme civilizačné choroby - alebo tiež tzv. degeneratívne ochorenia.

Vývoj degeneratívneho ochorenia sa dlho považoval za neoddeliteľnú súčasť procesu starnutia, ale teraz vidíme, že povrchné symptómy, ako je stenčovanie chrupavky a kosti, zanášanie tepien a zvrásnenie kože majú len málo do činenia so starnutím samým. Sú to procesy do značnej miery podporované chronickým zápalom, ktorý je vyživovaný životným štýlom a stravou. A preto sa mnohé z týchto povrchných príznakov starnutia strácajú alebo sa menia vo chvíli, keď sa tkanivá začínajú hojiť, ak chronický zápal zastavíme. Ak sa nám to podarí, presunieme sa z rýchlostného pruhu starnutia do pomalého jazdného pruhu, kde sú známky starnutia výrazne odsunuté a zdravý stredný vek sa predlží o mnoho rokov.  Chceli by ste si pozrieť prednášku na túto tému: https://www.zdravieplus.com/zivy-webinar-o-prevencii-zdravia/